Kristallipesa

Esileht / Meist

Meist

Meid inspireerib Universum ja loodus. Kristallidega oleme jagamas rõõmu avardumisest tervikluses. 

Looduslikest kristallidest mitmekülgne valik ehteid, kodu- ja sisustustooted on meieni jõudnud maailma eri paikadest, alates Madagaskarist ja Lõuna-Ameerikast ning lõpetades Hiina ja Ida-Siberi kaevanduste võludega. Rõõmus elamisele oleme armastusega hoogu andnud ka paljude käsitööna loodud ehete ja toodetega.

Enam kui 10-aastase kogemusega on kogunenud rikkalik nimekiri usaldusväärsetest koostööpartneritest, kelle puhul oleme saanud veenduda kristallide päritolus ja kvaliteedis ning tööeetikas. 

Suurim osa Kristallipesa sortimendist on toodud kristallikauplejate messidelt. Just seal saavad ükshaaval välja valitud paljud toorkivimid, fossiilid ja kristallfiguurid, aga ka ehted, pendlid, helmekeed. Messidelt kaubavaliku tegemine ei ole mitte ainult parim viis veendumaks mineraalide kvaliteedis, vaid see annab võimaluse valida välja kõige imetabasemad eksemplarid, millest igaüks on ainulaadne. Seejuures on rõõm mõelda, et Eestis on ootamas keegi, keda hiljem kõige muu kõrval just see kristall kõnetab ja kaasa ostma kutsub.   

Samuti võimaldavad mineraalimessid kõige vahetumat kontakti inimestega, tänu kellele jõuavad kristallid maapinnale ja kellega jagame sarnaseid väärtusi: kes teevad oma tööd kire ja pühendumisega, kes austavad, imetlevad ja hoiavad loodust ning jagavad oma vaimustust elust kõigile, kel huvi. Nii loovad messid platvormi uute koostöösidemete ja sõprussuhete tekkimiseks ning võimaldavad meil teha teadlikke valikuid selle osas, kellelt osta ja keda kaasloomises toetada.

Kristallipesa väärtustab õiglast kaubandust selle kõige laiemas mõttes. Meile on oluline, et õiglaselt saaksid tasustatud nii need, kelle kätetöö abil jõuavad kristallid maapinnale, kui ka need, kelle armastus töö vastu muudab võimalikuks nende looduse imede jõudmise kodudesse, kuhu neid oodatakse.

Aina laiemat kõlapinda leiab teave nii kristallide kaevandamise keskkonnamõjudest, kui ka päritoluriikides levinud töötingimustest. Nii tunnetame ka meie selle valdkonnaga kaasnevat  sotsiaalset vastutust.  Selleks, et veenduda kristallide päritolu eetilisuses, ostame me võimalusel mineraale kaevandajatelt otse või arenguriikide kõige vähem-kindlustatud ühiskonnaliikmetelt. Eelistame kauplejaid, kellel on kristallidega tegelemisel pikk kogemus ja kelle usaldusväärsuses oleme ise saanud veenduda. Võimalusel toetame naiskauplejaid arengumaadest, et toetada perekondi, kus ülalpidaja roll on langenud naiste kanda või  soetades tooteid nende riikide  naiste lettidelt, kes on avardumas kultuuriliste eripärade või iganenud soorolli põhistest arusaamadest. 

Avardumises ja koosloomises täiustume oma teadmistes. Oleme andmas oma panust maailma, kus mõistame ühtekuuluvust ning tegutseme armastavalt ja hoolivalt kõigi ja kõige suhtes.  Hoiame visiooni küllusest kõigile, tegutsemistes võimalikult väikese ökoloogilise jalajälje jätmisest, Maaema, looduse ning kõige elava ja oleva austamisest ning harmoonilisest koostoimimisest ja -loomisest ühtse perena meile armsal planeedil. Namaste!

 

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

Kirjuta meile

Sinu nimi:


E-posti aadress:


Sisu: