Kristallipesa

Esileht / EHTED / Disainkäevõrud / Disainkäevõru - tšaroiit, kuukivi, ametüst

Disainkäevõru - tšaroiit, kuukivi, ametüst

Käsitööna valminud kristallidest käevõru.

Helmed: tšaroiit 12 mm, kuukivi 8 mm, ametüst 4 mm tahuline

Detailid: kullatud 925 hõbe

Suurus: 16,5 cm*

Tšaroiit on eksimatult ainulaadne. Selle värvus varieerub lavendlitoonist tumelillani koos sellesse põimuvate mustade, valgete või hallikate keerdudega. Erinevalt ametüstist on tšaroiit aga läbipaistmatu, sarnanedes pigem sugiliidile. Ajalooliselt ei ole tšaroiidi kohta palju andmeid – kivim avastati 1940. aastatel ning jõudis läänemaailma turule alles 1978. aastal. Tšaroiit on nime saanud Ida-Siberis oma leiukoha lähistel lookleva Tšara jõe järgi, mis tähendab vene keeles võluväge ja sarmi. Tegemist on raskesti leitava ja võrdlemisi harvaesineva kristalliga – tänase päevani on Ida-Siberis, Jakutski lähedal asuvas Murmuni massivis ainus tšaroiidi kaevanduskoht. Loe kristalli kohta lähemalt SIIT.

On kerge mõista, kuidas on kuukivi saanud omale nimetuse – mitmetes kultuuriruumides on seda seostatud kristalli lukustunud kuukiirtega. Energeetiliselt suunab kuukivi endalt küsima: millises faasis ma oma tegevusega hetkel olen? Kas ma olen midagi alles istutamas, millegagi alles algust tegemas? Olen ma juba midagi loonud, mis vajab hoolt ja hoidmist? Või ehk on juba saabunud aeg nautimaks tehtud töö vilju? Kuukivi meenutab, et igal asjal on oma aeg ning igale külluseperioodile eelneb kasvamise etapp. See julgustab elama hetkes ning seadma üksnes ootusi, mis on realistlikud, mis on parasjagu käimasoleva elutsükliga kooskõlas. Loe kristalli kohta lähemalt SIIT.

Kristallipesa ehted on valminud käsitööna ja detailidena on kasutatud 925 hõbedat, ülekullatud hõbedat või roodiumiga kaetud hõbedast elemente. 

* Käevõru sisemine ümbermõõt on 16,5 cm. Joonlaual mõõdetuna on käevõru sõltuvalt helme suurusest pikem (19-20 cm).

Kristallide ja väärisdetailide kestvaks püsimiseks on oluline nende õige hooldus. Selle kohta saab lähemalt lugeda SIIT.  

Iga kristall on värvilt, mustrilt ja pinna struktuurilt unikaalne – nagu ka looduses. Kristalli kuju ja vorm sõltub töötlemise iseloomust. Vastavalt ekraanile võib toote tonaalsus pildist erineda.

 

Tootekood: 2002007023
Ühik: tk

37,00 €

Kogus:

Sarnased tooted