Kristallipesa

Esileht / KUJUD / Riputuskristallid ja pendlid / Riputuskristallid / Riputuskristall - lilleahhaat, pärl, merevaik

Riputuskristall - lilleahhaat, pärl, merevaik

Käsitööna valminud hõbedaste detailidega ingel. Kogupikkus ca 7 cm. Ingel on karabiinhaagiga riputatav.

Ahhaat on kvartsi rühma kuuluv kristall, mida leidub mitmetes erineva läbipaistvusega värvitoonides. Ehkki nn klassikaline ahhaat on valge, hallikas, pruun või must (sageli heledamate vöötidega), kuulub ahaadi alla ka mitmeid erivärvilisi eksemplare, nagu sinine pits- või tormiahhaat, punane tuliahhaat ja kirju crazy lace ahhaat. Seetõttu on ahhaati nimetatud ka maapõue vikerkaareks. Ahhaat on oma nimetuse saanud Sitsiilias voolava Dirillo jõe järgi, mille iidne nimetus oli Acates (Achates). Loe kristalli kohta lähemalt SIIT.

Lilleahhaati kutsutakse ka Sakura ahhaadiks. 

Merevaik ei ole mineraal, vaid okaspuu poolt eritatud fossiilne vaik. Merevaigu värvus varieerub kuldkollasest oranži, punase, pruuni, rohelise ning isegi violetse ja mustani. Samuti võib merevaik olla nii läbipaistev kui ka täiesti läbipaistmatu või hägune. Merevaigu kasutamine ulatub Euroopas enam kui 10 000 aasta tagusesse aega; pronksiajal oli merevaigu turustamine tavaline juba üle kogu Euroopa, sh Briti saartel. Vana-Roomas hinnati merevaiku uskumuses, et see leevendab maovaevusi, pea- ja hambavalu, stressi ja häbelikkust. Vana-Kreeklastele oli seejuures juba teada ka see, et merevaik suudab hoida negatiivset elektrilist laengut – seetõttu kutsusid nad merevaiku ka sõnaga electron. Energeetiliselt julgustab merevaik kasutama juba olemasolevaid teadmisi ja kogemusi. Väga vähe on Maal sellist, mis on tõeliselt uus, mistõttu on hea võimalus, et keegi on juba sinuga sarnaseid olukordi või probleeme lahendanud. Otsides neid, kellel on sinule vajalik teave juba olemas, on võimalik märkimisväärselt vähendada aega ja energiat, mis sinu soovitud muutuste elluviimisele kulub. Loe kristalli kohta lähemalt SIIT.

Iga kristall on värvilt, mustrilt ja pinna struktuurilt unikaalne – nagu ka looduses. Kristalli kuju ja vorm sõltub töötlemise iseloomust. Vastavalt ekraanile võib toote tonaalsus pildist erineda.

 

Tootekood: 4001008006
Ühik: tk

17,28 €

Kogus:

Sarnased tooted