Kristallipesa

Esileht / AVENTURIIN

AVENTURIIN

Aventuriin (roheline)

I celebrate my growth, and release those aspects that no longer serve me.”[1]

Aventuriin on kvartsi perekonda kuuluv heksagonaalse struktuuriga ränidioksiid. Oma nimetuse on kristall saanud itaaliakeelsest sõnast a ventura (“juhuslikult”) millega nimetati ka üht 18. sajandi alguses juhuslikkuse teel avastatud klaasi tüüpi. Selline nimetus valiti aventuriinile just välimuse tõttu – lisaks erksale värvile (mis võib seejuures olla roheline, sinine või oranžikas-punane), iseloomustab seda kristallpinnale ilmuv helklev, klaasi meenutav sädelus. Aventuriin on olemuselt suletistega kvarts ning roheline aventuriin saab oma värvi kvartsi põimuvatest rohelise fuksiidi mikroskoopilistest osadest.[2] Aventuriinile omane sädelus tekib tänu väikestele metallosadele, mis suletistes leiduvad[3] (näiteks sisaldab fuksiit kroomi). 

Sarnaselt teistele kvartsidele oli aventuriin levinud kristall juba tuhandeid aastaid tagasi.[4] Iidses Tiibetis kaunistati aventuriiniga kujusid, kusjuures kristalli silmadena kasutamine usuti võimendavat kuju nägemisvõimeid.[5] Tänapäeval seostatakse aventuriiniga eelkõige igasugust vedamist ja majanduslikku küllust. Eelkõige leiab aventuriin kasutust just ehtekunstis, kus seda hinnatakse sädeleva pinna ja tihti sügavrohelise tooni poolest.

Aventuriin kujutab endast ülimat optimismi ja iha elu järele. See annab enesekindlust liikuda mistahes suurte muutuste poole, toetades mitte pelgalt nende aktsepteerimist, vaid nende rõõmuga kogemist. See loob kergust elu tõusude ja mõõnade puhuks, julgustades vaatlema elu kui seiklust.[6] Pärast järjekordset peatükki õpetab see analüüsima, millega on väärt jätkata ning millised mustrid on aeg lõpetada. Aventuriin näitab pehmelt, et eneseareng väärib tähistamist. Me ei pea end hoidma vanades kitsates raamides üksnes selleks, et sobituda millegagi, mis meiega enam ei harmoneeru. Seega julgustab aventuriin looma aktiivselt teadlikke muutusi, et tervitada ja tähistada inimest, kelleks sa oled kasvanud.[7] Erialakirjanduses on aventuriini seostatud enim selliste märksõnadega, nagu otsustavus, elurõõm ja uued võimalused.

Leiukohad: Brasiilia, India, Venemaa[8]

Keemiline koostis: SiO2

Vaata aventuriinist tooteid

 

 Roheline aventuriin kristall ja poolvääriskivi    Oranž aventuriin    Punane aventuriin kristall


[1]Ma tähistan oma kasvamist ning lasen lahti need osad, mis mind enam ei teeni.” N. Ahsian. The Crystal Ally Cards: Evolution Edition. Sedona, AZ USA: Crystalils Institute Press 2016, lk 148.

[2] N. Ahsian, R. Simmons. The Book of Stones. Berkeley, California: North Atlantic Books 2015.

[3] C. Jones. Illustratd Dictionary of Geology. Daryaganj, New Delhi: LOTUS PRESS 2006, lk 22.

[4] R. Duda, L. Rejl. Väike vääriskiviraamat. Praha: FINIDR 1996. Tõlge eesti keelde Sinisukk 1998, lk 85.

[5] D., L. Mella. Stone Power II. Albuquerque, NM: Brotherhood of Life, Inc. 1986, lk 74.

[6] N. Ahsian, R. Simmons. The Book of Stones.

[7] N. Ahsian. The Crystal Ally Cards: Evolution Edition, lk 149.

[8] N. Ahsian, R. Simmons. The Book of Stones.