Kristallipesa

Esileht / ORTHOCERAS

ORTHOCERAS

Orthoceras

Orthoceras ("sirge sarv") on iidne ja tänaseks välja surnud nautiloiidsete peajalgsete sugukond, mis eksisteeris Maal enam kui mitusada miljonit aastat tagasi ning mille fossiile leidub üle maailma, sh Balti- ja Põhjamaade lubjakivis. Olles ammoniitide eelkäijaks, olid orthocerased ühed kõige primitiivsemad nautiloidid ning liikusid vees edasi veejugade abil nn propellerdes.[1] Orthocerasel on iseloomulik pikk, sirge ja kooniline kambritest koosnev kest ning selle järgi on loom saanud ka oma nimetuse.

Orthocerase fossiile seostatakse selge mõistuse ja oma teel edasi liikumisega. See toetab mentaalset vastupidavust ja intellekutaalset arengut, juhatades meid õppima oma mineviku kogemustest ning kohaldama neid vastavalt olevikus. Orthoceras aitab vabaneda häbist, mis kaasneb samade käitumismustrite korduva järgimise lõksu jäämisega. See aitab püsida iseenese keskmes ning ühenduda oma eelkäijate ja Maaga.[2] Fossil annab tugeva tõuke transformatsioonideks, muutumaks sellest, kes sa täna oled, selleks, kes sa soovid olla.[3]

Keemiline koostis: /fossiil/

Leiukohad: üle kogu maailma, eriti Maroko[4]

Vaata orthocerasest tooteid

 

Orthoceras fossiil   Orthoceras kivistis   Orthoceras fossiil kivistis[1] The Orthoceras. Ancient Mollusk Grew Feet Out of its Head! Fossils, facts and finds. Kättesaadav: https://www.fossils-facts-and-finds.com/orthoceras.html.

[2] L. Rethke. Connecting with Crystals: Crystal Wisdom and Stone Healing for Body, Mind, and Spirit. St. Martin's Publishing Group 2021.

[3] M. Feigan. Celeste Crystals Guide. Magenta Books with Celeste Crystals 2022.

[4] The Orthoceras. Ancient Mollusk Grew Feet Out of its Head! Fossils, facts and finds.