Kristallipesa

Esileht / TIIGRISILM

TIIGRISILM

Tiigrisilm

I walk in balance in the path of truth.[1]

Tiigrisilma peetakse üheks veetleivamaks poolvääriskiviks. Nagu selle nimetuski aimata lubab, meenutab see oma kuld-pruunide ja mustade vöötidega maailma suurima kaslase sametjast karva.

Tiigrisilm moodustub amfiboolasbestide rühma kuuluva kroküdoliidi kiudude kapseldumisel kvartsi sisse. Tektooniliste protsesside tulemusena tekivad esmalt kvartsi sisse mõrad, mille avaustesse kasvab kroküdoliit. Kroküdoliidi ümber ringlevast mineraalveest ladestub kvarts, neelates kroküdoliidi kiud taas endasse. Järgmiste tektooniliste pingete järel tekkinud lõhede puhul kordub sama protsess uuesti ja uuesti, kuni tekivad lõppkivimile iseloomulikud lainelised, kiulised kihid.[2] Kuna kroküdoliit ise on sinist tooni, tekib tegelikkuses esmalt kullisilm (vahel nimetatud ka siniseks tiigrisilmaks). Erinevate hüdrotermiliste protsesside järel muutub aga sinine kroküdoliit pruuniks goetiidiks.[3] Tiigrisilma küütlev, kassisilma meenutav helk tekib tänu just tänu selles sisalduva kroküdoliidi kiudude lainelis-paralleelsele paigutusele.[4] Geolooge paelub aga tiigrisilma puhul eelkõige see, et sellesse on salvestunud lähtekivimi struktuursed muutused ning seega maapõue tektooniliste sündmuste ajalugu.[5]

Tiigrisilma seostatakse meeleselguse, intellekti ja loogikaga, mis aitab soovitut materialiseerida.[6] See edendab kavatsusi, ankurdab muutused füüsilisse kehasse ning õpetab tunnetama endas peituvaid sisemisi ressursse.[7] Energeetiliselt suunab tiigrisilm vabastama polaarseid mõttemustreid: hea ja halb, õige ja vale, rõõm ja kurbus. See julgustab märkama iga küsimuse erinevaid tahke ning langetama avatud meelel kaalutletud otsuseid, milles on arvesse võetud nii sellega kaasnevaid hüvesid kui kohustusi.[8]

Leiukohad: Lõuna-Aafrika Vabariik, Burma, Austraalia, USA[9]

Keemiline koostis: SiO2

Vaata tiigrisilmast tooteid

 

      [1]Ma kõnnin tasakaalukalt Tõe rajal..” N. Ahsian. The Crystal Ally Cards: Evolution Edition. Sedona, AZ USA: Crystalils Institute Press 2016, lk 129.

[2] A. Sasso. A Second Look at Tiger’s Eye. International Gem Society LLC. Kättesaadav: [https://www.ganoksin.com/article/a-second-look-at-tigers-eye/], loetud 20.07.2021.

[3] L. Rowan. In the Eye of the Beholder. Science  02 May 2003: Vol. 300/5620, lk. 703. Kättesaadav: [https://science.sciencemag.org/content/300/5620/703.3/tab-pdf].

[4] J. Ramos. Tigers Eye: Characteristics And Properties. 23.08.2018 Science Trends LLC. Kättesaadav: [https://sciencetrends.com/tigers-eye-characteristics-and-properties/].

[5] L. Rowan. In the Eye of the Beholder, lk 703.

[6] N. Ahsian, R. Simmons. The Book of Stones. Tiger Eye. Berkeley, California: North Atlantic Books 2015.

[7] J. Hall. Kristallide piibel. ERSEN: 2003,  lk 289.

[8] N. Ahsian. The Crystal Ally Cards: Evolution Edition, lk 130.

[9] N. Ahsian, R. Simmons. The Book of Stones. Tiger Eye.