Kristallipesa

Esileht / EHTED / Kõrvarõngad / Kõrvarõngad - tšaroiit

Kõrvarõngad - tšaroiit

Käsitööna valminud kristallidest kõrvarõngad.

Helmed: tšaroiit, 10 mm

Detailid: 925 hõbe

Tšaroiit on eksimatult ainulaadne. Selle värvus varieerub lavendlitoonist tumelillani koos sellesse põimuvate mustade, valgete või hallikate keerdudega. Erinevalt ametüstist on tšaroiit aga läbipaistmatu, sarnanedes pigem sugiliidile. Ajalooliselt ei ole tšaroiidi kohta palju andmeid – kivim avastati 1940. aastatel ning jõudis läänemaailma turule alles 1978. aastal. See on nime saanud Ida-Siberis oma leiukoha lähistel lookleva Tšara jõe järgi, mis tähendab vene keeles võluväge ja sarmi. Tegemist on raskesti leitava ja võrdlemisi harvaesineva kristalliga – tänase päevani on Ida-Siberis, Jakutski lähedal asuvas Murmuni massivis ainus tšaroiidi kaevanduskoht. Loe kristalli kohta lähemalt SIIT.

Kristallipesa ehted on valminud käsitööna ja detailidena on kasutatud 925 hõbedat, ülekullatud hõbedat või roodiumiga kaetud hõbedast elemente. Kristallide ja väärisdetailide kestvaks püsimiseks on oluline nende õige hooldus. Selle kohta saab lähemalt lugeda SIIT

Iga kristall on värvilt, mustrilt ja pinna struktuurilt unikaalne – nagu ka looduses. Kristalli kuju ja vorm sõltub töötlemise iseloomust. Vastavalt ekraanile võib toote tonaalsus pildist erineda.

 

Tootekood: 2004006017
Ühik: tk

40,67 €

Kogus:

Sarnased tooted